Przywództwo w erze nomadów korporacyjnych

Poznaj najnowsze metody budowania więzi, rozwijania talentów i zaangażowania nowych generacji pracowników

11maja

SESJA 1.
LIDER ROZWOJU KAPITAŁU LUDZKIEGO

p2

W dobie zawirowań gospodarczych i społecznych eksperci coraz częściej mówią o tzw. „kryzysie przywództwa” związanym z rosnącą mobilnością na rynku pracy. Pozwala ona na szybki rozwój kariery, ale jednocześnie przyczynia się do pogłębiającego się kryzysu więzi i zaangażowania. W tej sytuacji kluczowe staje się pytanie, jak rozwijać i sprawować przywództwo w świecie, który tęskni za liderami… a jednocześnie często im nie ufa? Jest to możliwe przy użyciu nowej oferty wartości dla najlepszych pracowników i menedżerów. Pozwala ona na satysfakcjonujący rozwój, sprawiając, że pracownicy nie muszą szukać go poza strukturami firmy.

PODCZAS TEJ SESJI:

  • przekonasz się, dlaczego dotychczasowe strategie przywództwa nie sprawdzają się w obecnych warunkach i dowiesz się, czym należy je zastąpić,
  • poznasz sprawdzone sposoby na budowanie więzi, które liderzy
  • potrzebują rozwijać w erze wędrownego profesjonalizmu,
  • dowiesz się, jakie są źródła utraty zaufania w miejscu pracy i jak sobie z nimi radzić,
  • zdobędziesz konkretne narzędzia budowania zaangażowania i rozwoju talentów w organizacji.

prof. Gianpiero Petriglieri
Gianpiero Petriglieri jest profesorem zachowań organizacyjnych w INSEAD, najlepszej szkole biznesu na świecie („Financial Times”, 2016), gdzie zarządza flagowym programem uczelni dla kadry zarządzającej (Management Acceleration Programme). Jego ostatnie badania dotyczące rozwoju liderów zostały uhonorowane nagrodą GMAC za najważniejszy wkład w proces edukacji menedżerskiej, a prace były wielokrotnie przywoływane przez BBC, „Financial Times”, „The Economist”, „Businessweek” czy „Forbes”.

Petriglieri pełni rolę eksperta ds. przywództwa w panelu „Wall Street Journal” i regularnie publikuje na łamach „Harvard Business Review”.