Za 10–20 lat niemal połowę pracowników zastąpią maszyny. Automatyzacji będą podlegać głównie rutynowe czynności, a nie praca kreatywna, związana z innowacją i rozwiązywaniem złożonych problemów. Z jednej strony wymusza to inwestycje w nowoczesne technologie, a z drugiej – przeformatowanie procesów rekrutacyjnych pod kątem poszukiwania pracowników jutra. Kim oni są? Co ich wyróżnia? Jak ich znaleźć i zatrzymać? Ta wiedza już dziś staje się źródłem przewagi konkurencyjnej!

Tradycyjna selekcja oparta na referencjach, umiejętnościach i wiedzy nie wystarcza. Dzisiaj korzystniej jest docierać do ukrytych motywacji potencjalnych pracowników. To pomaga odnaleźć osoby o bardzo wysokich zdolnościach przystosowawczych do nowych warunków. Takich, które nie tylko szybko się uczą, ale równie szybko oduczają się i uczą na nowo. Przyszłość biznesu zależy od tego, jak wielu pracowników będzie zdolnych do rozumienia i rozwiązywania dylematów jutra!

DZIĘKI TEJ SESJI:

  • poznasz listę kryteriów pozwalających odszukać, rozpoznać i ostatecznie wyłowić największe talenty z danej dziedziny,
  • otrzymasz dostęp do narzędzi, które pomogą Ci stworzyć ukierunkowany na wygrywanie zespół wzmacniający się pod wpływem nowych wyzwań,
  • upewnisz się, jak namierzać w firmie osoby, które ujawnią pełnię swego potencjału i pozwolą jej osiągać sukcesy nawet w najbardziej turbulentnych okolicznościach,
  • opanujesz obiektywne, mierzalne metody umożliwiające wybór kandydatów pasujących do kultury firmy i jej priorytetów strategicznych oraz zdolnych do realizacji celów długoterminowych firmy,
  • poznasz 9 kroków, które zrewolucjonizują Twój proces rekrutacji, czyniąc go szybszym, tańszym i znacznie efektywniejszym.

Ralf Knegtmans

Niekwestionowany autorytet w dziedzinie nowoczesnego przywództwa, HR i rekrutacji talentów. Autor wielu książek, m.in. Top Talent: The 9 Universal Criteria for Top Talent czy najnowszej Agile Talent (wyd. polskie Zwinny talent). Prowadził szeroko zakrojone badania nad kluczowymi cechami najbardziej utalentowanych menedżerów, a także osobowościami najlepszych liderów.

Jest stałym felietonistą m.in. w „Managementboek”, „Management Team”. Obecnie występuje na wielu konferencjach i zarządza firmą doradczą De Vroedt & Thierry, która specjalizuje się w zwiększaniu efektywności organizacji dzięki autorskim narzędziom rekrutacji talentów i zarządzania zespołami.